توهین‌های تلویزیون ایران به ترک‌ها همچنان ادامه دارد؛ گاوها ترکی حرف می زنند

آذوح: پنجشنبه گذشته به شکلی ظریف وموذیانه در یک برنامه ضبط شده، شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی بازهم حرکتی انجام داد که سوء‌ظن‌ها در مورد نگاه تبعیض و تحقیرآمیز به ملیت‌های ساکن ایران را تقویت کرد.
به گزارش آینانیوز، برنامه کودکانه فیتیله که مدتی است به سد محکم بی اعتباری بودجه‌ای برخورد کرده و کمیت و کیفیت این برنامه سابقاً پرطرفدار و محبوب را دستخوش خود قرار داده است در برنامه پنجشنبه گذشته آیتمی را روی آنتن برد که در آن یکی از شخصیت‌ها که نقش یک گاو را بازی می کرد در حین اجرای یک نمایش مکررا روبه کاراکتر گاو دیگری که شخصیت مقابلش بود از عبارت ترکی «کول باشیوا…کول باشیوا…»(خاک برسرت) استفاده کرد در حالیکه هیچ ضرورتی به ادای این عبارت به زبان ترکی در آن نمایش دیده نمی‌شد. به عبارتی غیر فارسی ادا کردن آن عملا هیچ کمکی به پیشبرد داستان یا جذاب‌تر شدن آن نمی کرد.
پخش این نمایش درحالی بود که برنامه مذکور زنده نبود و ضبط شده بود و طبیعتا چنین برنامه‌هایی از کلی فیلتر و ممیزی رد می‌شوند تا روی آنتن بروند.
پخش چنین تصاویری از رسانه‌ی به اصطلاح ملی هیچ توجیهی نمی تواند داشته باشد جز اینکه این توهین‌ها در این سازمان نهادینه شده و به یک امر عادی بدل گشته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn