علی یونسی: ترک ، لر، بلوچ، عرب خوزستان، کرد، ترکمان و آذری و .... کنار هم می‌شوند پارس!!!

آذوح: دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها گفت: دولت یازدهم خود را مدیون آرای اقلیت ها و قومیت ها می داند. او هم چنین اتهام استیضاح کنندگان وزیر علوم مبنی بر وجود تجزیه طلبی در دانشگاه ها را رد کرد.
به گزارش آذوح علی یونسی که در نشست «بررسی نقش اقوام و اقلیت‌های مذهبی در نهضت مشروطه» سخن می گفت اظهار کرد: "آن زمانی که مشروطه شکست خورد و استبداد صغیر حاکم شد همین اقوام و اقلیت‌ها و مذاهب مختلف بودند که آمدند و تهران را نجات دادند ومشروطه را به سرانجام رساندند.
ایران یعنی کنار هم قرار گرفتن ترک ، لر، بلوچ، عرب خوزستان، کرد، ترکمان و آذری و ....
او ادامه داد: تمام این‌ها کنار هم می‌شوند پارس!!"
دستیار رییس‌جمهور در امور اقلیت‌ها درجمع خبرنگاران ادامه داد: دولت یازدهم خود را مدیون آرای اقوام و مذاهب حاشیه‌ای مرزی ایران می‌دانند. این پیروزی جدی عمدتا به خاطر حضور کردها، بلوچ‌ها و آذری‌های ایرانی در انتخابات بود. این پیروزی قاطع دولت یازدهم مدیون حضور پرشور همین عزیزان است. آقای روحانی هم به آن‌ها قول داد تا مشکلات‌شان را برطرف کند. برنامه‌ریزی‌های دولت هم مبنی بر همین عقیده است. سفرهای استانی آقای روحانی به مناطق محروم تا به حال به این دلیل بوده که به وعده‌هایش پایبند بوده است.
او گفت: در ادامه هم باید بگویم که دولت همچنان به احقاق حقوق شهروندی پایبند است و می‌خواهد از حقوق تمام شهروندان ایران دفاع کند. برای اقوام مرزنشین ایران هم مواردی را در نظر گرفته و تا به حال دولت برای رسیدن به این اهداف قدم برداشته است.
یونسی همچنین با اشاره به حجمه‌های اخیر علیه دولت گفت: آن چیزی که مهم است رعایت قوانین و اطاعت از رهبری است.
دستیار ویژه رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اینکه استیضاح‌کنندگان وزیر علوم می‌گویند عملکرد آقای فرجی‌دانا و وزرات علوم دولت یازدهم منجر به افزایش تجریه‌طلبی در دانشگاه‌ها شده است، عنوان کرد: ما این اتهام را به هیچ‌وجه قبول نداریم و در دانشگاه‌ها هم این موضوع را مشاهده نمی‌کنیم.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn