علم‌الهدی: برجام ابزار براندازی رهبری و نظام است

آذوح: امام جمعه مشهد در جمع زائرانی که پیاده به این شهر رفته‌اند توافق هسته‌ای را ابزاری برای نفوذ به ایران عنوان کرد. احمد علم‌الهدی می‌گوید کشورهای غربی می‌خواهند "جلوی نشر اسلام شیعی" را بگیرند.
عضو مجلس خبرگان و امام جمعه مشهد در دیدار با زائران آرامگاه امام هشتم شیعیان ضمن تاکید بر آنچه علت اهمیت زیارت این مکان خوانده، به بیان دیدگاه‌های خود درباره انگیزه کشورهای غربی از توافق هسته‌ای با ایران پرداخت.
احمد علم‌الهدی خطاب به زائران پیاده گفت، در میان شیعیان پس از امام سوم "زیارت هیچ امامی به اندازه زیارت امام هشتم مورد تأکید قرار نگرفته است".
به گزارش پلیگاه خبری "تیک" که در "نامه‌نیوز" نیز منعکس شده، امام جمعه مشهد پیش از ظهر دوشنبه، ۱۶شهریور خاطر نشان کرد که پیامبر اسلام بارها تاکید کرده که "یک تکه از وجود من در سرزمین خراسان دفن می‌شود و به زیارت او بروید".
«مشهد جایگزین مدینه»
علم‌الهدی در جمع زائران گفت: «شاید آن روز که پیامبر تأکید بر زیارت امام رضا داشتند، پیش‌بینی می‌کردند که روزی اسلام از مدینه خارج خواهد شد، همانطور که در روایات فرموده‌اند "اسلام از مدینه خارج می‌شود و سپس مجددا به آن بازخواهد گشت".»
"نامه‌نیوز" از قول این عضو مجلس خبرگان نوشت: «پیامبر پیش‌بینی می‌کردند که مدینه روزی پایگاه سرسخت‌ترین دشمن اسلام یعنی وهابیت باشد که در آن روز برای اسلام ناب مرکزیت جهانی لازم است، آن مرکزیت که از هر جهت بتواند نقش مدینه را ایفا کند، مشهد مقدس است و امروز آن مرکزیت به وجود آمده است
امام جمعه مشهد در ادامه، این اظهارات را به توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ارتباط داد که قرار است در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به اجرا گذاشته شود.
«مردم‌سالاری راه رخنه دشمن»
بنابر این گزارش علم‌الهدی گفته است: «تمام نقشه‌ها این است که استکبار بر این منطقه حاکم و مسلط شود و توافق‌ها و برجام ابزاری است که به ایران نفوذ کنند و رهبری و نظام را براندازند و به این منطقه تسلط پیدا کنند تا جلوی نشر اسلام شیعی را بگیرند
سایت خبری "توس نیوز" به نقل از معاونت فرهنگی شهرداری مشهد گزارش داد، امام جمعه این شهر "انتخابات و مردم‌سالاری" را، دروازه‌ای خواند که "دشمن می‌تواند از آن واردشده و در کشور رخنه کند".
بنابر این گزارش علم‌الهدی می‌گوید، آمریکا و اسرائیل برای نابودی و جنگ با ایران، به داخل کشور نیرو نمی‌فرستند، "بلکه از افرادی در داخل کشور که با خط نظام و رهبری مغایرت دارند به‌عنوان وسیله برای پیش‌برد اهداف‌شان استفاده می‌کنند".
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: «در کشور افرادی که به لحاظ فکری و اعتقادی با نظام و رهبری زاویه‌ دارند، دشمن آنان را به‌عنوان نیروی خود در کشور انتخاب کرده و با تزریق الگوی فکری و سیاسی باعث تغییر اساسی در مسیر فرد می‌شود و از آنان برای ایجاد خلأ و پیش برد اهداف خود استفاده می‌کند
تشبیه برجام به پذیرش ولیعهدی از سوی امام هشتم
به نوشته‌ی "توس‌نیوز" امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد، یکی از اصلی‌ترین ابزاری که می‌تواند "عزت امام رضا و موقعیت و امنیت کنونی کشور" را حفظ کند، "ایستادن در پشت خط مقام معظم رهبری و گوش‌به‌فرمان ایشان بودن است".
علم‌الهدی ماه گذشته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد برجام را با پذیرش ولیعهدی از سوی امام هشتم شیعیان مقایسه کرد.
او می‌گوید، امام هشتم شیعیان که بارها پیشنهاد ولیعهدی را رد کرده بود درباره علت پذیرش آن گفته است: «از آن جهت ولایت‌عهدی را قبول کردم که مأمون مرا تهدید به کشتن می‌کرد
مطابق برخی روایت‌های شیعی، مأمون برای جلب نظر مسلمانان ایران امام هشتم شیعیان را از مدینه به مشهد فرستاد و مدتی بعد او را با خوراندن سم کشت.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علم‌الهدی در نماز جمعه سی‌ام خرداد ماه با طرح این پرسش که چرا امام هشتم شیعیان به رغم آگاهی از قتل خود ولیعهدی مأمون را پذیرفته گفت: «امام با پذیرش ولایت‌عهدی و فرصت پیش آمده از این طریق به ترویج تشیع پرداختند، چون تشیع در آن زمان به‌صورت رسمی در جامعه مطرح نبود
عضو مجلس خبرگان پس از ذکر این روایت گفت: «ما نیز باید از این راهبرد در برابر مسأله توافق بهره گیریم و [...] از برجام و توافق به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف‌مان استفاده کنیم.»
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn