روایت تکان دهنده از شکنجه معلولان ذهنی در تهران و استفاده از غل و زنجیر و سگ

آذوح: ۱۳۹کودک معلول ذهنی در یک آسایشگاه در نزدیکی تهران سالها مورد شکنجه قرار می گرفتند. به گزارش خبرگزاریهای ایران والدین تعداد زیادی از معلولان به دلیل اثبات شکنجه و اذیت و آزار در یک مرکز نگهداری از معلولان از مدیر این مرکز بطور رسمی شکایت کردند.
مرکز نگهداری کودکان معلول ذهنی ولدآباد در ۵۰کیلومتری تهران محل نگهداری ۱۳۹کودک معلول ذهنی است. پدر و مادر این کودکان در طی ۴سال گذشته متوجه کبودی یا زخم در بدن فرزندان خود شده اما باورشان نمی شود که شاید این علایم بر اثر ضرب و شتم ایجاد شده باشد.
در هنگام تهیه گزارش و در حین دیدار با یکی از کودکان، توانستیم پیراهنش را بالا بزنیم و دیدیم جای بریدگی شدیدی روی شکمش است! و این آثار همان شکنجه ها در آسایشگاه بود!
در گزارش بازرسان، که منجر به بسته شدن موقتی این آسایشگاه شده، مواردی چون ضرب و شتم، سگ درمانی و زنجیر درمانی به عنوان نمونه‌هایی از «شکنجه» معلولان در این مرکز ذکر شده است.
مادر خوانده یکی از معلولان (علی) که چندین میلیون تومان کمک نقدی و یک ساختمان هم به این مرکز هبه کرده از طریق فرزند معلولش که قدرت تکلم داشت متوجه می شود که او را کتک زده اند و اتاقش محلی برای کارهای غیراخلاقی و رقاصی شده است! شکایت اولیه این مادر به سازمان بهزیستی و اعزام بازرس از تهران بی نتیجه ماند و مادر نتوانست تخلفات رخ داده را اثبات کند. تا اینکه مدیرکل بهزیستی استان البرز با مشاهده فیلم های دوربین مداربسته نصب شده در آسایشگاه به حقیقت زنجیر کردن معلولان روی تخت و ضرب و شتم آنها پی برد و بازرسان در مرکز را چند ماه قبل پلمب کردند.
در هنگام پلمب این آسایشگاه، فقط ۱۲۵کودک از تعداد ۱۳۹کودک ثبت شده تحویل مقامات شده است که ظاهرا تعدادی از این کودکان در این آسایشگاه مرده اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn