رئیس جمهور اتریش به عنوان اولین رهبر غربی بعد از ۱۱ سال به تهران می‌رود

آذوح: سفیر ایران در وین از برنامه سفر رئیس جمهور اتریش به تهران در شهریور ماه خبر داده است.
حسن تاجیک، سفیر ایران در اتریش به خبرگزاری ایسنا گفته است که هانس فیشر، رئیس جمهور اتریش در راس هیاتی ۲۰۰ نفره از شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و دانشگاهی و فرهنگی این کشور به تهران سفر خواهد کرد.
دیدار رسمی رئیس جمهور اتریش از ایران اولین دیدار رئیس یک دولت اروپایی از ایران در ۱۱ سال گذشته است.
به گفته سفیر ایران در وین، سفر رئیس جمهور اتریش به تهران برای نیمه دوم شهریور ماه برنامه‌ریزی شده است.
بر اساس این گزارش، رئیس جمهور اتریش را در سفر به تهران علاوه بر وزیر خارجه، معاون صدراعظم (که همزمان وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد است)، رئیس اتاق بازرگانی، مقام های علمی و دانشگاهی و جمع کثیری از نمایندگان شرکت‌ها و صاحبان صنایع اتریشی همراهی خواهند کرد.
آقای تاجیک گفته از آن‌جا که این سفر اولین سفر یک مقام عالی‌رتبه اتحادیه اروپا به ایران پس از توافق هسته‌ای است، "از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود."
حجم مبادلات تجاری ایران و اتریش در ۶ ماهه اول سال‌جاری میلادی (دی ۱۳۹۳ تا خرداد۹۴) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حدود ۴۴ درصد رشد داشته است که به گفته سفیر ایران "این امر نیز یکی دیگر از نشانه‌ها و علائم تمایل طرف اتریشی برای حضور در بازار پر رونق ایران است."
اتریش چندین بار در طول دو سال گذشته میزبان مذاکرات اتمی ایران و گروه ۱+۵ بود و توافق نهایی اتمی موسوم به برجام در تیرماه سال جاری در پایتخت این کشور به دست آمد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در جریان سفرهایش به اتریش برای مذاکرات اتمی بارها با رئیس جمهور این کشور دیدار کرده بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn