قیمت های نفت به پاین ترین سطح از سال ۲۰۰۹ رسید

آذوح: قیمت های نفت خام روز پنجشنبه به بشکه ای تقریبا ۴۰دلار کاهش یافت، که پایین ترین رقم از زمان بحران مالی جهانی در ۲۰۰۹تلقی می شود.
به گزارش رویترز، در حالی که نفت ذخیره شده در آمریکای شمالی و خاورمیانه افزایش یافته و انبارها در سطوح بی سابقه ای پر شده است، نفت به دلیل تولید بالا در آمریکا، میزان بی سابقه استخراج در خاورمیانه و نگرانی از کاهش تقاضا در اقتصادهای آسیا، یک سوم ارزش خود را از ماه ژونن از دست داده است.
در گزارش بنقل از یک تحلیلگر گفته می شود بنظر می رسد تمام پیمان های نفتی آینده در مسیری نزولی قرار دارند. مدت قرار دادهای تحویل نفت خام آمریکا در ماه سپتامبر روز پنجشنبه منقضی شد، و قرار دادهای تحویل در ماه اکتبر از قرار بشکه ای ۴۰دلار و ۵۰سنت بسته شد.
اداره اطلاعات انرژی گفت ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۲میلیون و ۶۰۰هزار بشکه بالا رفت و به ۴۵۶میلیون و ۲۱۰هزار بشکه رسید.
کشورهای اوپک به استخراج نفت در سطوحی بی سابقه ادامه می دهند و بر نفت ذخیره شده در جهان می افزایند.
ارقام نشان می دهد عربستان سعودی در ماه ژوئن ۷میلیون و ۳۶۵هزار بشکه در روز صادر کرد ، این رقم در ماه مه ۶میلیون و ۹۴۵هزار بشکه بود.
رویترز می گوید در جدید ترین نشانه کوشش عربستان برای حفظ سهم خود در بازار، مصر روز پنجشنبه گفت با یک معامله سه ماهه تولید نفت به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰میلیون دلار با شرکت آرامکو متعلق به دولت سعودی از اغاز سپتامبر موافقت کرده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn