تأیید حکم ۲۳ سال حبس برای معترضان حمله به بند ۳۵۰ اوین

آذوح: دادگاه تجدیدنظر حکم بیش از ۲۳ سال حبس برای شش تن از کسانی را که در جریان اعتراض به حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین بازداشت شده بودند، عیناً تأیید کرد.
به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تأیید این حکم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر، صورت گرفته است.
معترضان به حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین در بهمن‌ماه سال گذشته، در حالی که بدون دادن وقت دفاع و بدون حضور وکیل تنها یک جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده‌شان تشکیل شد در مجموع به ۲۳ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. از میان آن‌ها میلاد پورعیسی، روزنامه‌نگار به شش سال و سه ماه و باقی افراد هر کدام به سه سال و نیم زندان محکوم شدند.
پیش از این هرانا از بازداشت هفت تن به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی علیه حمله به بند ۳۵۰ خبر داده بود. سهراب صالحین، نادی صبوری، میلاد پورعیسی، جواد مهاجری، ستاره داودی و احمدرضا حائری نام شش تن از این افراد بود و از هویت و حکم صادره علیه هفتمین نفر اطلاع دقیقی در دست نیست.
در روز پنج‌شنبه، ۲۸ فروردین‌ماه، در حمله مأموران امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و گروهی از آن‌ها نیز به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.
بیشتر بخوانید: یورش به بند ۳۵۰ زندان اوین و ضرب و شتم ده‌ها زندانی سیاسی
در پی آن جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی این بند همراه با گروهی از فعالان سیاسی – مدنی و مردم، در چندین نوبت دست به تجمع اعتراضی زدند و گروهی از زندانیان سیاسی نیز اعتصاب غذا کردند.
تجمع مقابل مجلس و دادستانی کل کشور هیچ بازداشتی به همراه نداشت. در تجمع مقابل دفتر ریاست جمهوری هفت نفر از شرکت‌کنندگان از سوی سپاه پاسداران، دستگیر شدند. تمامی این بازداشت‌شدگان به بند ۲ الف زندان اوین که تحت مدیریت سپاه اداره می‌شود، منتقل شدند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn