وزیر خارجه سوریه برای دیدار با مقام‌های روسیه و ایران به تهران رفت

آذوح: ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه به منظور دیدار با مسئولان ایرانی و روس، سه شنبه 4 ژوئیه وارد تهران شد.
رسانه های ایرانی گزارش دادند که المعلم شامگاه سه شنبه در تهران با میخائیل بوگدانوف فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و چهارشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
در چهار سال اخیر و با آغاز بحران در سوریه، روسیه و ایران از نظام اسد پشتیبانی مالی و نظامی کردند. این در حالی است که ایالات متحده آمریکا و برخی از همپیمانش در منطقه بر ضرورت کنار رفتن اسد از قدرت تاکید می کند.
ایران و قدرت های جهان 14 ژوئیه گذشته به توافق جامع هسته ای به منظور پایان دادن به بحران اتمی ایران دست یافتند اما دو طرف تاکید کردند که این توافق چیزی از سیاست هایشان را در منطقه تغییر نمی دهد.
24 ژوئیه المعلم توضیح داد که دولت اسد معتقد است حمایت ایران از دمشق پس از توافق به قوت خود ادامه خواهد یافت.
روز دوشنبه ظریف در مقاله ای که در روزنامه های السفیر لبنان و الشروق مصر منتشر کرده بود، خواستار تشکیل «مجمع گفت و گوهای منطقه ای به منظور حل و فصل بحران های متعدد در خاورمیانه» شده بود.
ظریف نوشته بود: «اهمیت استفاده از این ابزارها در منطقه ما و سپس در همه خاورمیانه، بیش از هر منطقه دیگر در جهان است. نمی توان منکر شد که به ارزیابی هوشمندانه پیچیدگی های موجود در منطقه با هدف اتخاذ سیاستی ثابت برای مبارزه با تروریسم به عنوان یکی از موضوعات نیاز است
از سویی بحران سوریه یکی از مهمترین محورهای گفت و گو میان وزیران خارجه ایالات متحده آمریکا، روسیه و پادشاهی سعودی در دوحه بود که شامگاه دوشنبه در دوحه پایتخت قطر برگزار شد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn