نمایندگان استان فارس به طور جمعی از مجلس استعفا دادند

آذوح: ۱۸نماینده مجلس شورای اسلامی ایران از استان فارس در اعتراض به انتصاب استاندار جدید فارس استعفا داده و جلسه علنی مجلس را ترک کردند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، مجمع نمایندگان فارس یکشنبه ۲۱ تیر، پس از رایزنی‌های بی‌نتیجه با هیأت رئیسه مجلس درباره انتصاب استاندار جدید این استان، به طور جمعی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را ترک کردند. این نمایندگان خواستار استیضاح وزیر کشور شده بودند.
این استعفا در اعتراض به انتصاب محمد علی افشانی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات، در سمت استانداری فارس توسط وزیر کشور صورت گرفته است.
مسئولان وزارت کشور خبر انتصاب افشانی را تأیید نکرده و گفتند که هنوز هیأت دولت به گزینه پیشنهادی آنها پاسخ نهایی نداده است.
محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مجلس ایران از جهرم، دلیل این استعفا را «انتصاب فردی غیر بومی که مورد تأیید نمایندگان این استان نیست» عنوان کرد و گفت: «برای انتصاب استاندار فارس افراد بومی و همسو با سیاست های دولت معرفی کردیم که اکثر آنها سوابق اجرایی ملی از جمله معاون وزیر و مدیریت ارشد را در کارنامه خود داشتند اما متأسفانه دولت فردی غیربومی را معرفی کرده است
در واکنش به این اظهارات حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور، با تاکید براین که هیات دولت گزینه پیشنهادی را تایید نکرده است، گفت: «تمام انتصاباتی که در وزارت کشور صورت می‌گیرد نظر دستگاه امنیتی را اخذ می‌کنیم. استعلام به  عمل آمده درباره فرد مذکور از ناحیه مراجع امنیتی کاملاً بلامانع اعلام شده است
به تازگی محمد احمدی، استاندار پیشین فارس جهت شرکت در انتخابات آتی مجلس از سمت خود استعفا داده بود.
دو هفته پیش، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، طی حکمی خلیل رضاییان، معاون عمرانی استانداری فارس را با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری منصوب کرد.
افشانی اهل استان کهکیلویه و بویر احمد است و علاوه بر معاونت وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات، سمت معاونت عمرانی اسبق استانداری خوزستان را در کارنامه خود دارد. او در هشتم خردادماه سال ۸۴ نشان دولتی «درجه دوم سازندگی‌» از محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت، دریافت کرد.
نمایندگان مستعفی از جبهه متحد اصولگرایان هستند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn