خنثی سازی عملیات «تروریستی» سپاه پاسداران ایران در اردن

آذوح: روزنامه اردنی «الرای» گزارش داده است که نیروهای امنیتی اردن، اخیرا طرحی که قرار بود توسط یکی از نیروهای وابسته به «گردان های بیت المقدس» یکی از شاخه های سپاه پاسداران اجرا شود را، خنثی کرده است.
بنا بر گزارش این روزنامه اردنی، از این شخص که قصد داشت «عملیاتی تروریستی» در اردن اجرا کند، پس از دستگیری، مقادیر زیادی مواد شدید الانفجار کشف و ضبط شد که در منطقه ای در شمال کشور، جاسازی شده بود.
یک منبع مطلع به روزنامه اردنی «الرای» گفته است که شورای نظامی دادگاه امنیتی کشور به ریاست فاضی نظامی سرهنگ محمد العفیف، دوشنبه ۶ ژوئیه، نخستین جلسه خود را برای محاکمه متهم، برگزار خواهد کرد. این متهم تابعیت دوگانه عراقی-نروژی دارد. او با دو اتهام «در اختیار داشتن مواد شدید الانفجار» و «برنامه ریزی برای عملیات تروریستی در اردن» روبرو است.
این منبع افزوده است، ۴۵ کیلوگرم، مقداد مواد شدید الانفجاری است که از این متهم کشف و ضبط شد؛ این مواد در منزلی در منطقه «ثغره عصفور» در استان جرش، جاسازی شده بود.
بنا بر همین گزارش این بزرگترین پرونده درباره فعالیت های تروریستی در خاک اردن از حیث مقادیر مواد منفجره ضبط شده، از ۱۰ سال پیش تا کنون است.
جمهوری اسلامی ایران تا کنون به این خبر هیچ واکنشی نشان نداده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn