۲۱ درصد از معتادان در ایران تحصیلات لیسانس به بالا دارند»

آذوح: حمید صرامی، مشاور و دبیر اتاق فکر ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری آمار جدیدی از وضعیت اعتیاد در ایران ارائه داد. او گفت تنها شش درصد افرادی که اعتیاد دارند به‌طور کامل بی‌سواد هستند.
به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید صرامی گفت: «۲۱ درصد معتادان افرادی هستند که دارای تحصیلات لیسانس و مقاطع بالاتر از آن هستند
او از «تغییر الگوی مصرف» برخی از افراد جامعه خبر داد و گفت الگوی مصرف جدید در بین زنان به دلیل ایجاد باورهای غلط، جنگ‌های روانی از طریق سایت‌ها مبنی بر مصرف مواد برای تقویت عملکرد قوای جنسی، کم خطر بودن مصرف مواد محرک و ترغیب مصرف مواد برای زیبایی یا لاغری بوده است.
به‌گفته مشاور و دبیر اتاق فکر ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری سن ابتلا به اعتیاد در سال‌های اخیر کاهش داشته و بر اساس پژوهش‌های اخیر ۵۰ درصد از زنان مصرف‌کننده مواد مخدر، از ۱۵ تا ۱۹ سالگی نخستین تجربه خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.
حمید صرامی همچنین افزود: «۶۳ درصد معتادان متأهل هستند و‌ ۳۲ درصد مجرد و مابقی مطلقه، متارکه و بیوه بوده‌اند بنابراین علت ابتلا معتادان متأهل به این آسیب اجتماعی نیاز به بررسی‌های بیشتری برای جلوگیری از شیوع آن دارد
مسأله اعتیاد در ایران بسیار جدی است و آمارهایی که در رسانه‌های ایران بازتاب می‌یابند تمامی واقعیت را بیان نمی‌کنند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn