محمود احمدی نژاد: غرب به دنبال دستگیری امام زمان است!

آذوح: روزنامه شرق در صفحه سیاست در گزارشی نوشت: عجایب مربوط به احمدی نژاد و دولتش هرروز فربه و فربه تر می شود؛ دولتی که دوسال از پایان کار آن می گذرد و با تمام حواشی عجیبی که در همان زمان داشت، روزانه مطالب جدیدی درباره آن افشا می شود.
این گزارش که روز دوشنبه یکم تیر ۱۳۹۴ خورشیدی منتشر شده، می نویسد: سایت «دولت بهار» متن سخنرانی رییس دولت های نهم و دهم در جمع طلاب و روحانیون به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان را منتشر کرده که حاوی نکاتی عجیب در راستای سخنان امام زمانی او در سال های گذشته است. محمود احمدی نژاد در این سخنرانی با اشاره به اینکه باید دست مردم را در دست امام زمان(عج) گذاشت می افزاید: «بیش از آنکه ما دنبال امام زمان(عج) باشیم، آنها دنبال امام زمان(عج) هستند. آن قدر در دانشگاه های علوم انسانی آمریکا راجع به امام زمان(عج) تحقیق کرده اند که اگر من بگویم هزاران برابر مجموع کار حوزه های علمیه قم و نجف و مشهد، زیاد نگفته ام، بلکه کمتر گفته ام که شما باور کنید. با بسیاری از کسانی که به زعم آنان می توانسته اند با امام زمان (عج) ارتباطی داشته باشند تماس گرفته و با آنها مصاحبه و اطلاعاتشان را تخلیه کرده اند. به قول دوستی که می گفت پرونده امام زمان (عج) را تکمیل کرده اند و برای دستگیری اش بسته اند، تنها عکسش را کم دارند. آنها می دانند که تنها خطر مبنایی و اساسی برای امپراتوری چندصدساله آنها امام عصر (عج) است». احمدی نژاد با اشاره به حوادث منطقه ادامه می دهد: «ظاهرا آنها می خواهند بیایند منطقه را بگیرند و حوادث را مدیریت کنند. همه ما نشانه های ظهور را خوانده ایم، یکی از نشانه ها جریان غیرانسانی سفیانی است. یکی از دوستان ما که انسان فاضلی است، می گفت و البته احتمال می داد که چه بسا حکومت شیطان تصمیم گرفته است خودش جریان سفیایی را راه بیندازد تا دست خودش باشد و البته ایشان این را هم اضافه کرد که خداوند هم نقشه دارد و همه در نقشه خدا هستند و چه بسا خداوند آن سناریو را نوشته تا به دست اینها اجرا شود. شیطان خیال می کند که جریانات را کنترل می کند درحالی که در حقیقت اراده الهی را حاکم می کند. معلوم است که اگر بخواهند مسلط شوند باید اسم امام عصر (عج) را از بین ببرند. آقای کلهر می گفتند که من جدا معتقدم که اسم داعش را طوری انتخاب کرده اند که به شیعه نزدیک باشد. برای ما تفاوت این ۲ مشخص است، اما برای کسی که در آمریکای لاتین این ۲ کلمه به گوشش می خورد خیلی بهم نزدیک است. با برنامه می خواهند کاری کنند که دیگر کسی جرات نکند به دینداری و امام (عج) فکر کند. البته بسیار قوی عمل می کنند. نباید فراموش کرد که در جریانات منطقه غفلت برخی از نیروهای دینی و انقلابی نیز موثر بوده است. خیلی ها غفلت کرده اند با وجود اینکه بعضی ها هشدار داده و گفته بودند که توطئه در کار است و این مسایل اتفاقی نیست. محمود احمدی نژاد در ادامه با یادآوری عملکرد دولت خود در برخورد با غرب گفت: «وزیر خارجه سابق آمریکا خودش گفته بود که برای خاورمیانه طرح جدید داشته اند. آنها آمدند در مقابل انقلاب اسلامی یک جریان بدل راه انداختند. چراکه انقلاب اسلامی یک جهشی به سمت حکومت جهانی امام عصر (عج) ایجاد کرده است. او گفته که می خواهند یک خاورمیانه جدیدی متولد کنند که همانند زایمان سخت و دردناک است و کشتار دارد. آن خانم وزیر خارجه قبلی نوشته و اخیرا منتشر کرده که کارها درست پیش می رفت تا زمانی که در ایران یک دولتی سر کار آمد و مانع ایجاد کرد. مجبور شدیم وقت و هزینه بگذاریم تا آن دولت را تخریب کنیم و از سرراه برداریم. او می گوید الان برگشتیم به مسیر قبلی».
ماجراهای محمود و امام عصر(عج)
سخنان محمود احمدی نژاد درباره امام زمان(عج) و نقل قول های دیگران در این مورد هم در سالیان سپری شده کم نبوده است. چه آن زمان که یارانه ها را پول امام زمان نامید و چه دفعات بی شماری که امام زمان را در حال اداره کشور معرفی کرد. حتی کار تا جایی پیش رفت که احمدی نژاد رییس جمهور سابق ونزوئلا، هوگو چاوز را از یاران صدیق امام عصر معرفی کرد. اطرافیان رییس دولت های نهم و دهم در همین راستا به او کمک کرده و ادعاهای عجیبی درباره او مطرح کردند. غلامحسین الهام که روزگاری همسرش، فاطمه رجبی، احمدی نژاد را معجزه هزاره سوم نامیده بود، سال ٩٢ ادعا کرد: «ان شاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود!» احمدی نژاد شهریور سال ٩٢ بین مردمی که در حوالی منزل مسکونی اش تجمع کرده بودند گفته بود امام زمان تا چهار سال دیگر ظهور می کند. او همچنین در مرداد ٩٢ مدعی شد سال ١٣٨۶ با رابط امام زمان دیدار داشته است. از سویی دیگر حجت الاسلام محمدی ری شهری در کتاب خاطرات خود می نویسد: «روز دهم ذیحجه اطلاع داده شد که آقای احمدی‏ نژاد قصد دارد شب به چادر بعثه در منا بیاید و در آنجا سخنرانی نیز داشته باشد… خلاصه صحبت ایشان آن بود که درحال حاضر، امام زمان( عج) جهان را اداره می‏ کند و هدایت شخص ایشان هم با خود امام زمان است. ضمنا با اشاره به سخنرانی چندی پیش خود در دانشگاه کلمبیای آمریکا، آن سخنرانی را نیز با هدایت امام زمان دانست و همچنین بر این نکته تاکید ورزید که قضایای هسته‏ ای را هم آن حضرت هدایت می ‏کند». احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی را این گونه نقل کرده بود: «این آقای احمدی نژاد در آخرین جلسه های دوره دوم ریاست جمهوری اش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، می گفت بروید در این کوچه ها بگردید تا امام زمان(عج) را پیدا کنید».
این نوع سخنان و ادعاهای محمود احمدی نژاد از سوی حامیان اصولگرای او بی پاسخ نماند؛ پاسخی که شاید دیرهنگام بود. آیت الله مصباح یزدی که اوایل دولت نهم امام زمان(عج) را در حال دعا برای احمدی نژاد معرفی کرد، اواخر دولت دهم در اعتراض به ادعاهای آخرالزمانی احمدی نژاد و نزدیکانش، گفت: «کمال استادی این شیاطین در اینجا ظاهر می شود که با القای این فکر که امام زمان (عج) کشور را اداره می کند، سعی در تضعیف جایگاه ولی فقیه دارند و نیاز به وجود ولی فقیه را زیر سوال می برند». همچنین حجت الاسلام مهدی طائب روند انحراف احمدی نژاد را این گونه ذکر کرد: «مشایی، مرتاضی با ظاهر دینی است؛ اخبار غیبی می گوید و تحقق هم پیدا می کند؛ در این مدت زمانی که مشایی با احمدی نژاد بوده است، القائات بسیار وحشتناکی به احمدی نژاد داشته است».
گم شدن نامه های رهبری در دولت نهم و دهم
صدالبته اتفاقات عجیب وغریب اطراف محمود احمدی نژاد به همین نکات خلاصه نمی شود. می توان پیش بینی کرد این روند با شتاب بیشتر همچنان ادامه خواهد داشت. اخیرا کتاب خاطره های حجت الاسلام محمدی ری شهری منتشر شده است که در صفحات ٧۵۶ و ٧۵٧ آن، از گم شدن نامه های مقام معظم رهبری به دولت احمدی نژاد می گوید. حجت الاسلام محمدی ری شهری در خاطرات خود به نامه مقام رهبری و اقدام احمدی نژاد، آن هم برخلاف حکم رهبر انقلاب در الحاق سازمان حج و زیارت به سازمان میراث فرهنگی اشاره می کند و می گوید: «سابقه داشت وقتی احمدی نژاد با نظری مخالف بود، بعضی از نامه ها گم می شد». محمدی ری شهری با توضیح اینکه رهبر انقلاب همواره در تمام دولت ها با توجه به جایگاه ولایی خود، نامه ها و تذکراتی را به رییس جمهوری و دیگر مسوولان ارشد نظام ارسال و نقطه نظرات و احکام موردنظر خود را ابلاغ می کنند و این مساله امری کاملا بدیهی و مرسوم است، می افزاید: «آنچه دراین بین سبب تعجب و تامل می شود، بی توجهی و سستی بعضی از نهادها و مسوولان درباره اجرای تذکرات و اوامر رهبر انقلاب است». حجت الاسلام ری شهری، نماینده سابق ولی فقیه در امور حج درباره گم شدن نامه رهبر انقلاب در دولت احمدی نژاد و توجه نکردن دولت به تذکر مقام رهبری درباره ادغام نکردن سازمان میراث فرهنگی با سازمان حج و زیارت در زمان ریاست مشایی بر میراث فرهنگی، می نویسد: «در وضعیت جدید با پیشنهاد آقای مشایی و پذیرش آن از سوی آقای احمدی نژاد، دولت به فکر ادغام کل سازمان حج و زیارت در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افتاده بود و در تاریخ ٢٩/١/٨٨ نیز اعلام شد در شورای اداری دولت، ادغام این ۲ سازمان تصویب شده است. بلافاصله بعد از اعلام این خبر، در تماس تلفنی با آقای حجازی، ماجرا را پرسیدم. ضمناً من شنیده بودم جلسه مزبور به ریاست آقای احمدی نژاد برگزارشده بود، اما آقای حجازی اظهار کرد سه شنبه هفته قبل در جلسه شورای اداری به ریاست آقای دکتر داوودی، معاون اول رییس جمهور، ادغام این ۲ سازمان با یکدیگر به تصویب رسید و به دلیل مخالفت مقام معظم رهبری با آن، قرار شد این مصوبه اعلام نشود، ولی آقای احمدی نژاد برخلاف نظر قبلی، دستور اعلام این خبر را داد. پس از آن در تاریخ ۴/٢/٨٨ اطلاع دادند آقای بقایی، قائم مقام آقای مشایی در سازمان میراث فرهنگی، پیگیر ملاقات این جانب برای برکناری آقای قهرودی بودند که من به ایشان پیغام دادم با توجه به نظر مخالف مقام معظم رهبری با ادغام، ما نمی توانیم اقدامی دراین باره انجام دهیم. بقایی نیز گفته بود نظر مقام معظم رهبری به ما ابلاغ نشده است. اتفاقا آن شب آقای حجازی را دیدم و پاسخ آقای بقایی را با ایشان در میان گذاشتم و ایشان گفت هفته قبل نظر مقام معظم رهبری در نامه ای به صورت کتبی به رییس جمهوری ابلاغ شده است و فردا هم مجددا نسخه ای از این نامه را ارسال خواهیم کرد. من تا آن موقع از این موضوع بی اطلاع بودم و از همین رو برایم سوال شد چگونه باوجود ابلاغ نظر رهبری، آقای احمدی نژاد دست به چنین اقدامی زده است؟! گرچه پیش از آن هم سابقه داشت که وقتی ایشان با نظری مخالف بود، بعضی از نامه ها گم می شد
البته این ماجرا یادآور همان نامه معروف مقام رهبری درباره معاون اولی مشایی است؛ ماجرایی که با تمرد رییس دولت دهم، به افشای نامه توسط نایب رییس مجلس و معاون اولی رحیمی انجامید. از طرفی خانه نشینی ١١روزه احمدی نژاد در ماجرای برکناری مصلحی را هم می توان در این کانتکست بررسی کرد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn