پیگیرد قضایی فرمانده پیشین پلیس ایران به سبب تهمت به قوه قضائیه

آذوح: اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پیشین پلیس ایران مورد پیگیرد قضایی قرار می‌گیرد. او متهم شده که به قوه قضائیه «تهمت زده است
محمدرضا ساکی، مشاور معاون‌ حقوقی رئیس قوه‌قضاییه به روزنامه قانون گفته که «احمدی مقدم بابت ادعایی که مطرح کرده قطعا باید پاسخگو باشد. اگر اصل ادعا صحت داشته باشد باید ادعای خود را به اثبات برساند وگرنه تحت عنوان افترا به دستگاه قضایی قابل تعقیب خواهد بود
احمدی مقدم هفته گذشته در یک برنامه تلویزیونی خبر داد که در خصوص پیگیری پرونده فساد اقتصادی در بنیاد تعاون ناجا نه تنها تهدید شده بلکه «صاحبان قدرت پشت پرده این پرونده»، با پول قاضی پرونده را تغییر داده‌اند.
به گفته ساکی، قوه قضائیه در این مورد ساکت نمی‌نشیند و حتماٌ موضوع را پیگیری و از افراد برای اثبات ادعای خود دعوت خواهد کرد.
او افزوده که «قوه قضاییه بدون هیچ‌گونه مماشات و اغماضی با فرد اتهام زننده برخورد خواهد کرد
پیش از این در ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری وب‌سایت کلمه نوشته بود که اسماعیل احمدی مقدم به‌دلیل فساد مالی «هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در بنیاد تعاون نیروی انتظامی» برکنار شده است.
سرتیپ پاسدار حسین اشتری از تاریخ ۱۸ اسفند ۹۳ به‌فرمان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی جایگزین احمدی مقدم شد و فرماندهی نیروی انتظامی ایران را بر عهده گرفت.
سعید منتظرالمهدی، سخنگوی نیروی انتظامی روز یکشنبه ۱۷ خردادماه از دستگیری چند نفر در پیوند با پرونده فساد مالی بنیاد تعاون نیروی انتظامی خبر داد.
رسانه‌ها به تازگی گفته بودند که احمدی‌مقدم مدتی در بازداشت بوده اما غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn