انصار حزب‌الله حسن خمینی و علی‌اکبر ناطق نوری را به ضرب و شتم تهدید کرد

آذوح: انصار حزب‌الله استان گلستان تهدید کرده اگر حسن خمینی و علی‌اکبر ناطق نوری بخواهند در گرگان سخنرانی کنند، همان بلایی که در شیراز بر سر علی مطهری آمد، بر سر این دو تن نیز خواهد آمد.
روزنامه شرق روز چهارشنبه دوم اردیبهشت در گزارشی نوشت که انصار حزب‌الله گلستان به شورای شهر و شهردار گرگان و بانیان مراسم یادواره سقوط هواپیمای «یاک ۴٠» در این شهر هشدار داده که «مبادا کاری کنند مجلسی در نظام جمهوری اسلامی مهیا شود تا مثل سال گذشته علی مطهری بیاید و بگوید که رهبری هم قابل نقد است و می‌توان ولایت فقیه را هم نقد کرد
سقوط هواپیمای «یاک ۴٠» ۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۸۰ در جنگل‌های منطقه خرچنگ در حوالی ساری رخ داد. در این حادثه رحمان دادمان، وزیر راه وترابری وقت به‌همراه تعدادی از مقامات ایران و جمعی از نمایندگان استان گلستان و تمامی خدمه هواپیما جان خود را از دست دادند.
انصار حزب‌الله به بانیان مراسم هشدار داده که «فضایی را فراهم نکنند تا حوادثی چون شیراز به وجود بیاید
علی مطهری، نماینده تهران در مجلس ایران، روز دوشنبه ۱۸ اسفند سال گذشته، برای سخنرانی به شیراز رفته بود که پس از ورود به فرودگاه با حمله موتورسواران روبه‌رو شد و با سنگ و گوجه مورد حمله قرار گرفت. او نزدیک به سه ساعت نیز در یکی از کلانتری‌های شیراز در محاصره مهاجمان قرار داشت.
انصار حزب‌الله همچنین گفته که با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، چهره‌هایی که قصد حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را دارند، نباید در این مراسم شرکت کنند.
ظاهراً اشاره این بخش از تهدید حزب‌الله به حسن خمینی است که ممکن است در انتخابات مجلس خبرگان رهبری که اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود، کاندیدا شود.
گروه افراطی انصار حزب‌الله در حالی به تهدید حسن خمینی پرداخته که چهره‌های اصول‌گرایی که قصد نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان را دارند، بدون هیچ مانعی در مراسم‌ مختلف شرکت و سخنرانی می‌کنند.
شواهد نشان می‌دهد که این نوع تهدیدات و محدودیت‌ها صرفاً متوجه کسانی است که با سیاست‌های حاکمان جمهوری اسلامی هم‌سو نباشند و یا منتقد باشند.
جلوگیری از سخنرانی چهره‌های اصلاح‌طلب و یا نزدیک به دولت در اصفهان، کرمان و شیراز از جمله قدرت‌نمایی‌های مخالفان دولت و گروه‌های تندور است که به نظر می‌رسد تصمیم دارند تا در ماه‌های منتهی به انتخابات پایان سال، عرصه را برای گروه‌های اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا تنگ کنند.
در پیوند با این رویدادها، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور هفته گذشته در نشستی با اعضای حزب کارگزاران سازندگی ایران خبر داد که مخالفان دولت به نیروهای «معتدل» هشدار داده‌اند که اگر در انتخابات کاندیدا شوند یا فعالیت‌های خود را آغاز کنند، «با آن‌ها برخورد می‌شود
به گفته جهانگیری، مخالفان دولت به‌دنبال «ایجاد نگرانی» در بین نیروهای معتدل هستند، «تهدیدات مختلفی» صورت می‌گیرد و «تلاش می‌شود نیروهای مردمی و معتدل شهرستان‌ها از کاندیداتوری رویگردان شوند
گروه‌های افراطی مانند انصار حزب‌الله و لباس شخصی‌ها به‌طور عمده پنهانی از سوی نهادهای نظامی و امنیتی مانند سپاه پاسداران ایران پشتیبانی می‌شوند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn