تظاهرات امروز اهوازی‌ها به بستن پل اصلی شهر انجامید

آذوح: فعالان اهوازی روز شنبه ۱۴ فوریه گزارش دادند که هزاران نفر از مردم این شهر از ساعات اولیه صبح امروز، در اعتراض به پدیده گرد و غبار، در برابر ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.
بر اساس تصاویری که بر روی صفحات فیس بوک فعالان اهوازی منتشر شده است، معترضان پس از سر دادن شعارهایی علیه استانداری، خواستار رسیدگی فوری برای مقابله با پدیده گرد و غبار شده‌اند.
معترضان سپس برای گسترش اعتراضات خود به سمت خیابان‌های مرکزی شهر از جمله خیابان نادری رفتند.
نیروهای انتظامی که برای منع گسترش این تظاهرات در خیابان‌های اطراف استانداری مستقر بودند، پل نادری، اصلی ترین پل ارتباطی میان دو بخش شهر اهواز را بستند.
برخی از مقامات ایرانی از جمله وزیر بهداشت و درمان هفته پیش به استان خوزستان سفر کرده بود تا دلایل پدیده گرد و خاک که در سال‌های اخیر شدت یافته است، بررسی کند.
فعالان اهوازی، مقامات جمهوری اسلامی ایران را به «بی‌اعتنایی» نسبت به مشکلات استان از جمله بیکاری جوانان و کم آبی رودهای استان، به دلیل سد سازی و بسیاری مسائل دیگر متهم می‌کنند.
انتقال آب از کارون و خشک کردن تالاب هور العظیم از دلایلی است که گفته می‌شود در وخیم شدن مشکل گرد و غبار در خوزستان نقش داشته‌اند.
گرد و غبار و هوای بسیار آلوده باعث شد که در طول یک هفته گذشته نیمی از استان خوزستان تعطیل شود.
استان خوزستان در حالی از مشکلات اقتصادی و محرومیت‌ها رنج می‌برد که این خطه، بیش از ۸۵٪ نفت ایران را تامین می‌کند و به شریان حیاتی این کشور معروف است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn