۲۰ نماینده مجلس: نام نمایندگانی که از رحیمی پول گرفته‌اند را منتشر کنید

آذوح: بیست نماینده مجلس در دو نامه جداگانه خطاب به رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه خواسته‌اند تا نام نمایندگانی که در جریان انتخابات مجلس هشتم از محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد پول گرفته‌اند منتشر شود.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا روز یکشنبه ۱۲ بهمن (اول فوریه) گزارش داده که ۲۰ نماینده مجلس در دو نامه جداگانه خطاب به رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه از آن‌ها خواسته‌اند تا اسامی نمایندگان دریافت‌کننده پول از محمدرضا رحیمی را منتشر کنند.
محمدرضا رحیمی معاون اول محمود احمدی‌نژاد پس از محکومیتش در دادگاه به فساد مالی، در نامه‌ای سرگشاده‌ مواردی از تخلفات دولت احمدی‌نژاد را فاش کرد.
وی از جمله به پرداخت پول به ۱۷۰ نامزد انتخابات مجلس هشتم که مورد تایید دولت بودند خبر داد. این پول که رقم آن بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌شده، تماما خرج تبلیغات انتخاباتی این نامزدها شده است.
روز چهارشنبه (۸ بهمن/ ۲۸ ژانویه) چهار نماینده در نامه‌ای از علی لاریجانی، رئیس مجلس خواسته بودند تا برای "تنویر افکار عمومی" اسامی این ۱۷۰ نماینده‌ را اعلام کرده و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.
اما اندکی پس از طرح این نامه، در حالی که شماری امضا نیز در پای نامه زده شده بود، به توصیه برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس، ادامه جمع‌آوری امضا متوقف شده و طرح این سئوال نیز به طور کل از دستور کار مجلس خارج شد.
کمال‌الدین پیرمؤذن، نماینده اردبیل که یکی از چهار نماینده‌‌ی طرح‌کننده این درخواست بود، در پاسخ به چرایی این اقدام هیئت رئیسه گفته است: «استنباط ما این بود که آقای رحیمی مدعی شده که این پول را به نامزدهای مجلس نهم داده است؛ به همین دلیل خواستار معرفی اسامی این نمایندگان شده بودیم. با این‌حال بر اساس آنچه برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس اعلام کردند چون این پول صرفا به نامزدهای مجلس هشتم داده شده، بهتر است مجلس نهم پیگیر این موضوع نباشد
این در حالی است که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس هشتم در مجلس کنونی نیز حضور دارند.
حالا اما ۲۳ نماینده در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس و ۲۰ نماینده در نامه به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواستار انتشار نام نمایندگانی شده‌اند که از محمدرضا رحیمی پول دریافت کرده‌اند.
کمال‌الدین پیرموذن نیز جزو این نمایندگان است و خود اقدام به توزیع متن نامه خطاب به ریاست قوه قضائیه بین خبرنگاران کرده است.
در این نامه آمده است: «ضمن سپاسگزاری از اقدامات اخیر قوه قضاییه در محاکمه مفسدین اقتصادی، در جهت تنویر افکار عمومی و افزایش سرمایه ارزشمند اجتماعی خواستار اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده و نامزد مجلس هشتم که از محمدرضا رحیمی معاون متخلف دولت دهم پول اخذ کرده‌اند، هستیم
در نامه خطاب به ریاست مجلس نیز "مجدانه" از وی تقاضا شده، برای تنویر افکار عمومی نام نمایندگان متخلف را اعلام کند.
هنوز هیأت رئیسه مجلس و ریاست قوه قضائیه واکنشی نسبت به این درخواست نشان نداده‌اند.
a
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn