فرمانده سپاه: جهاد مسلحانه سپاه در خارج از مرزها ادامه دارد

آذوح: محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه گفته پاسخ حزب‌الله به اسرائیل «حداقلی» بوده٬ سپاه خارج از ایران مشغول «جهاد مسلحانه» است و به دستور رهبر افراد محدودی اجازه حضور در سوریه و عراق را دارند.
آقای جعفری این مطالب را دو روز پس از حمله حزب‌الله لبنان به یک گروه از نظامیان اسرائیل در واکنش به حمله چندی پیش تل‌آویو به یک کاروان نظامیان حزب‌الله در خاک سوریه٬ بیان کرده است.
جعفری گفته این حمله حزب‌الله «پاسخی حداقلی» است و پاسخ جمهوری اسلامی و حزب‌الله «یکی» است.
وی افزوده «ما با حزب‌الله یکی هستیم هرجا خون شهیدانمان در جبهه با هم ریخته شود پاسخ ما یکی است
حسن نصر‌الله٬ دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز امروز در یک سخنرانی٬ اظهاراتی مشابه فرمانده سپاه داشته و از ایران به خاطر اجازه «تلافی» حمله اسرائیل به کاروان نظامیان حزب‌الله تشکر کرده است.
این فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به طور تلویحی درباره حضور نظامی سپاه و بسیج در سوریه٬ لبنان و عراق سخن به میان آورده است.
وی گفته در داخل ایران به خاطر «امنیت کامل» نیازی به «جنگ مسلحانه» نیست٬ اما «در خارج از مرز‌ها جهاد مسلحانه با دشمنان انقلاب اسلامی ادامه دارد
جعفری درباره حضور نیرو‌های نظامی ایران در سه کشور سوریه٬ عراق و لبنان هم گفته به دستور علی خامنه‌ای به جز تعداد اندکی از جوانان٬ کس دیگری اجازه حضور در این کشور‌ها را ندارد.
سپاه پاسداران و بسیج از سه سال گذشته به این سو در درگیر‌های داخلی سوریه و عراق حضور فعالی دارند و تاکنون ده‌ها عضو خود را در این درگیری‌ها از دست داده‌اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn